UEFA vjen me vendim për finalen e Ligës së Evropës

UEFA ka thënë se nuk ka informacione nga inteligjenca që sugjerojnë se finalja e Evropa Ligës mund të jetë cak i sulmeve pas incidentit të së hënës mbrëma në Manchester. Kjo është komunikata e UEFA-s në lidhje me masat e sigurisë për ndeshjen e nesërme që do të zhvillohet në Stokholm. Në finale të Evropa Ligës, që do të luhet nesër mbrëma, takohen Manchester United dhe Ajax Amsterdam. “Momentalisht nuk ka ndonjë informatë specifike të inteligjencës që mund të sugjerojë se ndonjë nga aktivitetet e finales së Evropa Ligës në Stokholm mund të jenë cak i sulmeve.