Shpërthim i madh në Turqi, plas bomba në stadiumin e Besiktas

Sapo është raportuar në media se një ngjarje e rëndë apo ka ndodhur në Turqi. Pranë stadiumit të Besiktas është dëgjuar një varg shpërthimesh dhe të shtëna.
Mendohet për momentin që janë verfikuar 26 të plagosur, por nuk raportohet për viktima.