Sharp prezanton telefonin e ri

33

Kompania Sharp ka prezantuar telefonin e ri Sharp Aquos R. Pajisja e re vjen me procesorin Qualcomm Snapdragon 835. Telefoni ka ekranin 5.3-inç Quad HD me rezolucion 2560×1440 pixels dhe posedon 4 gigabajt RAM memorie. Memoria e brendshme e këtij telefoni është 64 gigabajt dhe ka kamerën ballore 16 megapixels ndërsa ajo kryesore është 22 megapxiel. Sharp Aquos R operon me Android Nougat. Ka baterinë 3160 mAh. Ende nuk është bërë e ditur se kur do të dalë në shitje kjo pajisje.

Comments are closed.