Revolucion në Inter, largohen 7 lojtarë

40

E përditshmja sportive italiane, Tuttosport, pritet të bëjë revolucion në skuadër gjatë verës, përcjell Express. Pronarët e Interit, Suniga, ndryshime pritet t’i nisin nga trajneri Stefano Pioli. Në vend të këtij të funit, Nerazzurrët po synojnë ta sjellin Spallettin, Simeonen, Sampaolin ose Jardimin.

Kurse, Interi po synon të shes edhe shtatë lojtarë gjatë verës. Fjala është për: Ranocchian, Joveticin, Nagatomon, Santonin, Biabianyn, Murillon, dhe Banegan ose Brozovicin. 

Nga shitja e këtyre lojtarëve Nerazzurtë shpresojnë të grumbullojnë 150 milionë euro, të cila do t’i përdorin për të sjell lojtar të rinj në ekip.

Comments are closed.