Zyrtare: Real Madridi e blen yllin francez (FOTO)

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor të vitit 2025, transmeton Gazeta Express, përcjellë gazeta Koha. Kjo është blerja e tretë e Real Madridit pas Luka Jovicit dhe Eden Hazardit.