Zyrtare: Kanadaja, Meksika dhe Amerika nikoqire të Botërorit 2026

Kanadaja, Meksika dhe Shtetet e Bashkuara e kanë fituar të drejtën për ta organizuar Kupën e Botës në vitin 2026. Ato e mposhten kandidaturën e Marokut sot gjatë votimit në Kongresin e FIFA-s në Moskë, bën të ditur “Express”, transmeton gazeta KOHA.