Zyrtare, Fabregas nënshkruan me skuadrën e re

1

Cesc Fabregas i është bashkuar Thierry Henry te Monaco. Tani është gjithçka zyrtare. Ish-ylli i Chelsea-t ka nënshkruar një kontratë deri në 2022-shin me  klubin francez.  Pas eksepriencave me Arsenal, Chelsea dhe Barcelona, spanjolli është gati për një aventurë të re sportive.  Fabregas është kërkuar me ngulm edhe nga Milan-i në javët e kaluara, por në fund ka zgjedhur transferimin në Ligue 1.

Comments are closed.