Zidane jep ok-in për huazimin, Roma në pole për Jovic!

12

Roma në pole position për Luka Jovic. Zinedine Zidane ka ndezur dritën jeshile që sulmuesi serb të huazohet gjatë këtij sezoni për të patur më shumë minuta në këmbë dhe gjasat janë që Jovic të transferohet te verdhekuqtë pasi Roma është e vetmja skuadër që mund t’i ofrojë më shumë minuta nga të gjitha ekipet që e kërkojnë. Në garë për të marrë shërbimet e ish-lojtarit të Frankfurt janë edhe Manchester United, Inter e Milan, por Reali do t’i japë prioritet asaj skuadre që i jep më shumë garanaci se Jovic mund të luajë rregullisht.

Comments are closed.