Zeka reagon ndaj Krasniqit: Do të flas një ditë edhe për veprimet tua

5

Deputeti i Kuvendit nga Nisma, Milaim Zeka, ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të Këshillit Kombëtar të po kësaj partie, Jakup Krasniqi, i cili gjatë ditë së djeshme tha se është penduar që ka futur Zekën në listën për deputetët.
Krasniqi kishte shkruar në rrjetin social të tij Facebook se “nëse gjatë këtyre viteve pendohem për ndonjë veprim timin është: Pranimi i Milaim Zekës që të garojë në Listën e Nismës për deputet i Kuvendit të Kosovës”.

Mirëpo, i menjëhershëm ka qenë reagimi i anëtarit dhe deputetit të të njëjtës parti, Milaim Zeka. Zeka reagimin e tij ndaj Krasniqit e ka bërë në po të njëjtin shkrim ku ky i fundit shkruan për pendimin e tij lidhur me pranimin e Zekës në listën për deputet.

“Ty të pengon fjalori im, ndërsa mu me kane pengu veprimet tua, për te cilat do te flas një dite. Ty te pengon fjalori im, sepse ai fjalor e godet hajnin, hipokritin, te pabesin dhe shkatërrimtarin e shtetit. Unë nuk jam penduar për asgjë. Kam vetëm nje pyetje: Çka kam perfitu unë nga politika dhe Nisma?!!! Hajt ma thuaj vetëm nje gje?. Fjalori im i pengon vetëm profiterat, askënd tjetër…” , ka qenë reagimi i Zekës ndaj Krasniqit.

Një ngrirje e raporteve mes ish-kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqi, dhe deputetit Milaim Zeka ka filluar që nga ngritja e aktakuzës ndaj Zekës rreth mashtrimeve me viza pune për në Gjermani.

Comments are closed.