Zbulohet marrëveshja VV – LDK (Dokument)

Gazeta Online “Reporteri.net” ka siguruar dokumentin 15 faqësh të Marrëveshjes për Bashkëqeverisje mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në të cilin thuhet se pajtohen të qeverisin bashkë për katër vitet e ardhshme. Sipas dokumentit, për zgjedhjen e presidentit, thuhet se dy kryetarët e partive dakordohen me një akt të veçantë, shkruan Reporteri.net.

Dokumenti i marrëveshjes VV-LDK: