Zbulohet arsyeja e shkarkimit të Pochettino nga PSG

Në prag u bë e ditur se rrugët e trajnerit argjentinas Mauricio Pochettino dhe francezit PSG ndryshojnë.

Udhëheqja e gjigantit parizian vendosi të ndërpresë kontratën me specialistin para afatit.

Gazetarët e tabloidit Daily Mail u morën në dijeni për arsyen e dorëheqjes së trajnerit. PSG vendosi të heqë qafe Pochettino për shkak të një paraqitjeje katastrofike në Ligën e fundit të Kampionëve. Skuadra e yjeve doli në fazën e 1/8 finale, duke humbur në total nga Real Madrid.

Advertisements

Pochettino është trajner i PSG-së që nga janari i vitit 2021. Nën drejtimin e tij, skuadra fitoi kampionatin francez sezonin e kaluar.