Zbulohen postet kyçe që do të drejtojë shqiptari në qeverinë e re të Malit të Zi

130

Zdravko Krivokapiç, që është i mandatuari për kryeministër të Mali të Zi, pritet që nesër të zbulojë emrat e kabinetit me të cilët do të drejtojë vendin.

Shqiptari Dritan Abazoviç, që është pjesë e koalicionit, sipas medieve malazeze pritet që të marrë drejtimin e ministrisë së Mbrojtjes, por do të jetë gjithashtu edhe zv/kryeministër.

Nesër do të zbulohen emrat, ndërsa në 2 dhjetor do të bëhet prezantimi i programit në parlament dhe votimi.