Zanetti flet për transferimin e Messit te Interi dhe fitimin e titullit në Serie A

Javier Zanetti ka thënë se nuk mund të themi se Interi dëshiron të nënshkruajë me Lionel Messin pasi është i bindur se argjentinasi do të zgjasë kontratën e tij me Barcelonën. Kontrata e 33-vjeçarit skadon në fund të sezonit, por a dëshiron Interi ta nënshkruajë atë?

“Ne nuk mund ta themi atë, ai është një lojtar i Barcelonës dhe ai ka kaluar gjithë karrierën atje. Unë mendoj se ai do të vazhdojë atje. Ne jemi të përqendruar në grupin e lojtarëve që kemi”, ka thënë fillimisht Zanetti për ONTime Sports.

“Ne duhet të jemi të përqendruar në veten tonë, ne jemi të përqendruar në ndeshjen e ardhshme. Të gjithë po bëjnë shumë mirë. Nuk mund të bëj krahasime, ata të dy janë kampionë të mëdhenj. Është gjithmonë mirë kur lojtarët e mëdhenj transferohen në Serie A. Kur arriti Cristiano Ronaldo, ishte mirë për kampionatin”.

Advertisements

Interi është lider i Serie A me një epërsi prej gjashtë pikësh ndaj Milanit të vendit të dytë?.

“Antonio Conte po bën një punë të shkëlqyeshme në zhvillimin e lojtarëve tanë. Ne jemi në krye të tabelës së Serie A dhe ai dhe djemtë meritojnë lavdërime”, përfundoi Zëvendës-Presidenti i Interit.