Walker nuk do të luajë më për Anglinë

12

Karriera e Kyle Walker në Angli ka mbetur në ajër pasi ai theu rregullat e bllokimit të qeverisë britanike, duke lënë selektorin Gareth Southgate të ‘marrosur’. Mbrojtësi i djathtë i Manchester City u detyrua të lëshojë një kërkim-falje të dielën, pasi injoroi masat e vendosura për të ndaluar përhapjen e koronavirusit dhe bëri një festë seksi me dy prostituta.

Manchester City ka hapur një hetim të brendshëm për lojtarin, me një gjobë e cila pritet të kalojë 200 mijë euro. Sidoqoftë, ndëshkimi mund të ishte shumë më i rëndë për sa i përket karrierës së Walker me Anglinë, pasi thuhet se ai nuk do ta vesh kurrë fanellën e Tre Luanëve. Sipas The Star, Southgate është ‘lënë pa zgjidhje’ nga veprimet e një prej lojtarëve të tij më të vjetër, i cili pati një rol kryesor në ndihmën e skuadrës për të arritur në gjysmëfinalen e Kupës së Botës në vitin 2018.

Comments are closed.