Vendoset orë policore në Athinë dhe vatra të tjera të infeksionit në Greqi

16

Kryeministri grek Kiriakos Micotakis njoftoi se vendoset orë policore nga ora 00:30 deri në 05:00 në rajonet më të prekura nga virusi korona, si dhe mbajtjen e maskave në sipërfaqe të hapura.

Në një fjalim televiziv, Micotakis theksoi se do të vendoset orë policore nate do të futet në zonat që i përkasin niveleve tre dhe katër në rrezik, të tilla si Athina, Selaniku, Janina, Zakintos dhe pikat e tjera të rrezikshme.

Masat e reja hyjnë në fuqi të shtunën nga ora 06:00.

Autoritetet shëndetësore greke dje regjistruan 882 raste të reja të të infektuarve me COVID-19, si dhe 15 raste të reja të vdekjes.