Vdes aktori i njohur Billy Drago

Billy Drago ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare.

Aktori i njohur ndoshta më mirë për punën e tij në The Untouchables, vdiq të hënën në Los Angeles nga ndërlikimet e një sulmi shëndetësor.

Karriera e tij që zgjati katër dekada, e pa aktorin të shfaqet në më shumë se njëqind filma, përfshirë Clint Eastwood’s Pale Rider.

Ai po ashtu u shfaq edhe në shumë emisione televizive, përfshirë Charmed dhe X-Files.