Valverde: Mund të ketë edhe sonte befasi

4

Ernesto Valverde thotë se askush nuk ka të drejtë që ta ç’regjistroj ndonjë ekip para kohës. Barcelona ka luajtur pa gola në takimin e parë për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit.

Trajneri spanjoll ka paralajmëruar të besuarit e tij se mund të ketë edhe befasi të tjera duke pasur parasysh takimet e fundit, ku eliminuan PSG-ja dhe Real Madridi.

“Nëse skuadrat si Paris Saint-Germain dhe Real Madrid nuk është më në garë, kjo vetëm tregon cilësinë e konkurrencës dhe se befasitë janë gjithmonë të mundshme. Ne duhet të jetë vigjilent dhe të kujdesshëm. Lyoni do të vijë me dëshirë për të sulmuar, kanë lojtar të shpejtë dhe sulmues të fortë. E dinë se sa e rëndësishme do të jetë për ata që të shënojnë një gol”, tha trajneri i kampionit të Spanjës.

Ai gjithashtu foli edhe për rikthimin e Zinedine Zidanet në stolin e skuadrës madrilene, ku dhjetë muaj më parë dha dorëheqje.

“Zidane është sigurisht një menaxher i madh. Ai u kthye në klub të madh, ata do të vazhdojnë të jenë rivali jonë. Më vjen mirë që edhe njëherë kam mundësinë takoj atë”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Ndryshe, ndeshje mes francezëve dhe katalunasve do të zhvillohet gjatë mbrëmje më fillim në ora 21:00.

Comments are closed.