[adning id="476476"]

Valencia shkarkon trajnerin Javi Garcia

22

Valencia e ka shkarkuar trajnerin Javi Garcia të hënën. Shkarkimi erdhi një ditë pasi klubi spanjoll pësoi 3:2 nga Barcelona në La Liga.

Në vend të tij trajner i përkohshëm do të jetë Salvador Gonzalez.

“Klubi dëshiron ta falënderojë publikisht atë për punën e tij dhe përkushtimin gjatë kohës si trajner i skuadrës dhe i uron shumë sukses për të ardhmen.

Salvador Gonzalez ‘Voro’ do ta marrë përkohësisht drejtimin e skuadrës”, ka njoftuar Valencia në faqen zyrtare.