Valencia e Atletico në garë për Falcaon

Radamel Falcao sipas të gjitha gjasave ka luajtur edicionin e tij të fundit si lojtar i skuadrës franceze, Monaco.

Sipas raportimeve të fundit dy skuadrat e famshme spanjolle, Valencia dhe Atletico Madrid kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kolumbian.

33 vjeçari do të dëshironte një rikthim te Atletico nga ku u largua në vitin 2013.