Vajza e Maradonës shpërthen në lot pas golit të shënuar nga Boca Juniors (VIDEO)

88

Boca Juniors i dha një homazh të përshtatshëm dhe emocional Diego Maradonës të dielën në mbrëmje, me vajzën e tij Dalma ulur në vendin që kishin zakon të ndanin së bashku, informon “Zeri.info”, përcjellë gazeta Koha.

Maradona u nda nga jeta javën e kaluar, duke e lënë Argjentinën në një gjendje kombëtare të zisë për tre ditë, me shumë në futboll duke i dhënë homazhe fituesit të Kupës së Botës.

Të dielën (dje) dy nga dy ish-skuadrat e Maradona u përballën me njëri-tjetrin në Copa Diego Armando Maradona, ndërsa Boca priti Newell’s Old Boys në Grupin D.

Të dy palët kishin emrin e lojtarit legjendar në pjesën e pasme të fanellave të tyre dhe u bashkuan në duartrokitjet e një minute për të ndjerin para se të fillonin.

Kur loja u zhvillua, mesfushori i Kolumbisë Edwin Cardona hapi rezultatin pas 12 minutash dhe lojtarët e Boca festuan duke hedhur një këmishë të Maradonës përpara ulëses nga e cila shikonte klubin dhe duartrokiste, me vajzën e tij Dalma që shpërtheu në lot.