Unitedi nuk heq dorë nga Koulibaly

Kalidou Koulibaly është objektivi kryesor i Manchester United për afatin kalimtar të verës.

Siç raportohet nga mediat angleze, “Djajtë e Kuq” kërkojnë një mbrojtës me eksperiencë në mbështetje të Victor Lindelofit.

Duke pasur parasysh vështirësitë në transferimin e Raphael Varanes, do të tentojë senegalezin në fund të këtij sezoni, transmeton kp.

Ndërkohë përveç Koulibalyt, 20 herë kampioni e Anglisë ka edhe disa emra të tjerë si Harry Maguire, Milan Skriniar, Alessio Romagnoli dhe Toby Alderweireld.