United gjithnjë e më afër Maguires

8

Harry Maguire duket se do të sigurojë lëvizjen e tij të ëndërrave në klubin e Manchester United. Lojtari është qëllimi kryesor për këtë afat kalimtar i trajnerit Ole Gunnar Soljskaer. “Djajtë e Kuq” kanë siguruar tani më nënshkrimet e Aaron Uan-Bissaka dhe Daniel James, dhe po kërkonin edhe një qendër-mbrojtës që të kompletonin mbrojtjen e tyre.

Klubi i Maguire, Leicester City, kishte kërkuar një shumë që do të thyente rekordin e transfereve për mbrojtës. Dhe raportohet se United nuk do të humbë më shumë kohë duke dërguar një ofertë prej 80 milionë funtave për anglezin.Kështu ai pritet të bëhet blerja e dytë më e shtrenjtë në histori në klubit.

Maguire është vetëm 24 vjeç dhe është përfaqësues i kombëtares së Anglisë. Tani Manchester United mund të thuhet se do të ketë një mbrojtje më stabile se sa sezonin e kaluar.

Soljskaer po kërkon nga klubi vetëm edhe nënshkrimin e Bruno Fernandes nga Sportingu që të kompletojë ekipin e tij para fillimit të sezonit të ri në Angli.

Comments are closed.