UFC-ja në kaos, Gilbert Burns del pozitiv për koronavirus

22

Gilbert Burns është detyruar të tërhiqet nga lufta kryesore në ngjarjen UFC 251, pas testimit pozitiv për COVID-19.

Braziliani 33-vjeçar është dashur të sfidojë Kamaru Usmanin për titullin në kategorinë uelter, në “Ishullin e Luftërave”.

Burns ka udhëtuar nga Florida për në Las Vegas, prej nga është dashur të udhëtojë për në Abu Dhabi, ku UFC-ja ka ndërtuar Ishullin e Luftërave.

Por ai nuk ishte në gjendje të udhëtonte për në ishullin Yas, pasi rezultati për koronavirus i doli pozitiv. Është raportuar se edhe vëllai i tij, Herbert Burns dhe trajneri Greg Jones janë infektuar me koronavirus.

“Nuk po ndihem mirë, por unë do të fitoj këtë betejë”, ka shkruar Burns.

Nuk ka ndonjë njoftim nga UFC-ja nëse do të mbahet ngjarja e paraparë për 12 korrik. UFC-ja është seria më e madhe e Arteve Marciale të Përziera (MMA).

Comments are closed.