“U mashtrova, nuk mora atë që më premtuan”

6

Dani Alves ka goditur Juventusin duke thënë se pati një vit të ‘pakëndshëm’ në klub dhe shtoi se ndihet i mashtruar që kur nuk mori atë që i kishin premtuar. Alves fitoi dy trofetë italianë dhe arriti në finale të Ligës së Kampionëve me Juventuesin gjatë sezonit 2016-17, por mbrojtësi i djathtë shpejt u transferua në Paris Saint-Germain.

“Unë kisha kaluar një vit disi të pakëndshëm në Itali, në Torino”, ka thënë fillimisht 36-vjeçari për ESPN.

“U ndjeva i mashtruar pasi kur nuk mora atë që isha premtuar. Dhe kjo është ndjenja më e keqe që ekziston. Kam bërë histori me Juventusin dhe nuk ka asnjë person të vetëm që nuk më do atje. Të gjithë e dinë se jam punëtor i madh. Një gjë krejtësisht ndryshe është marrëdhënia me ata që më çuan atje. Ky ishte vendimi im. Unë e respektoj historinë dhe Juventusin shumë. Kam bërë shumë miq atje. Nëse njerëzit janë të lumtur atëherë gjithçka kthehet tek ju. Unë ndjeva se ata më mashtruan dhe unë u largova nga Juventusi”, përfundoi Alves.

Comments are closed.