TVM2 merr të drejtat për transmetim të Serie A

2

Shkup, 23 gusht – Pas disa vitesh pauzë, televizioni shtetëror i Maqedonisë së Veriut vjen me befasi në prag të nisjes së sezonit futbollistik. Në fakt Televizioni shtetëror i Maqedonisë (TVM2) ka fituar të drejtat e transmetimit të kampionatit italian, Serie A. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë redaktori përgjegjës i sportit në këtë televizion, Mustafa Ademi, për portalin zyrtare, përcjellë gazeta KOHA.

“Po, është një i lajm i madh kjo dhe njoftojmë të gjithë shikuesit e TVM2 se duke nisur nga e hëna (26 gusht) me ndeshjen Inter-Leçe, TVM2 do të transmeton për çdo javë nga një ndeshje të kampionatit italian”, Ademi, i cili konfirmoi se të drejtat televizive janë siguruar tashmë edhe për kampionatin botëror të atletikës.

Comments are closed.