“Tuttosport”: Klubi i madh italian rinis negociatat me Rashicën

26

Milot Rashica do t’i jap fund aventurës me Werder Bremenin, derisa e ardhmja e tij ende nuk është vendosur. Pas përfundimit të edicionit në Bundesliga, Rashica ka në dispozicion disa oferta nga RB Leipzigu, Hertha e Berlinit dhe Milani, raporton “Tuttosport”, përcjell “Zeri.info”, përcjellë gazeta Koha.

Megjithatë edhe Napoli duket një alternativë e mirë për Napolin. Drejtori i Napolit, Cristiano Giuntoli ka nisur bisedimet për transferimin e 24-vjeçarit nga Kosova, i cili pëlqehet shumë nga klubet e mëdha evropiane.

“I preferuari i Giutolit vazhdon të jetë Milot Rashica. 24-vjeçari ka në derë edhe ofertën e RB Leipzig prej 15 milionë euro, për të cilën ende nuk është vendosur”, shkruan fillimisht media italiane

Comments are closed.