Tragjedi në familjen e mesfushorit, arma e gjahut i merr jetën fëmijës 11-vjeçar

54

Një tragjedi e rëndë ka tronditur familjen e mesfushorit të Evertonit, Gulfi Sigurdson. Kunati i tij 11-vjeçar ka vrarë veten me një armë gjahu.

Ngjarja mendohet të ketë ndodhur aksidentalisht, teksa nuk dihet pse 11-vjeçari e kishte marrë armën e gjahut nga dollapi ku ajo ishte vendosur.

Arma i përkiste babait të vogëlushit, i cili kishte si pasion gjuetinë dhe e mbante pikërisht për këtë arsye.

Një fatkeqësi e madhe kjo për lojtarin, i cili ende nuk ka folur për këtë ngjarje.