Trafiku i bllokuar i Prishtinës ia prish nervat edhe ambasadores finlandeze

3

Bllokimi i komunikacionit në Prishtinë po ia shpenzon nervat edhe ambasadores së Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Ajo përmes një postimi në Tëitter ka shprehur frustrimin e saj për dukurinë që shumë herë është diskutuar.

“Bllokimi i trafikut në #Pristina. Kaq shumë të harxhon kohë, para dhe nerva! Dhe … sa # ndotje. Duhet të kuptojmë diçka !! Së bashku jemi më të fortë! ## EU2019FI”, ka shkruar ajo.

Ajo përveç shqetësimit ka dhënë edhe një ndihmesë për mjedis më të pastër në Kosovës duke mbështetur një aksion riciklimi në Vushtrri.

“Riciklimi në Vushtrri, start i shkëlqyeshëm për Kosovën më të pastër. #kosovo #recycling #Finland”, ka shkruar ajo.

Comments are closed.