Tifozi më i madh i Ronaldos e imiton në çdo gjë (FOTO)

8

Shanta është një adoleshent danez me ambicje për t’u ngjitur shkallët e futbollit botëror. Ai jeton me prindërit dhe vëllain e tij në Odense, studion spanjisht dhe matematikë në kolegj dhe luan për një skuadër lokale në Danimarkë. 18 vjeçari njihet për idhullin e tij, futbollistin e Real Madrid , Cristiano Ronaldo, veprimet e të cilit i ndjek ngado.  Ai shpesh shpërndan në Instagramin e tij me 14 mijë ndjekës foto të ngjashme me yllin portugez. “Prindërit gjithnjë më thonë që nëse kam qëllime dhe ambicje në jetë është mirë të ndjek një idhull dhe ta kem si inspirim,” tha Shanta, emri i vërtetë i të cilit është Kordbatchje i cili këtë sezon ka shënuan tre gola me skuadrën e Odenses.

Comments are closed.