Tifozi kroat tërheq flamurin shqiptar duke e lëshuar atë për tokë (VIDEO)

Marrëdhëniet mes kroatëve dhe shqiptarëve janë konsideruar të forta dhe  të shëndetshme gjatë gjithë kohës, por  sot nuk duket e njëjtë. Teksa Kroacia fitoi me panallti me Rusinë, në rrugët e Kroacisë qindra dhe mijëra tifozë kanë mbushur rrugët për të festuar triumfin me flamuj kombëtar. Por në mesin e flamujve kroatë ishte edhe një tifoz që mbante hipur mbi makinë flamurin shqiptar, por një tifoz kroat ia tërheq duke e lëshuar atë për tokë. Kjo sjellje dhe përdhosje e simboleve kombëtare natyrisht ka shkaktuar zemërim dhe nuk është parë më sy të mirë nga shqiptarët, por edhe nga një pjesë  e mirë e kroatëve. Gjithsesi persona të ndryshëm herë pas here shfaqin agresivitet dhe dhunojnë simbolet kombëtare.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

Per te gjithe ju qe thoni se KROATET i kemi vllezer….Si e komentoni kete???

Publiée par Ne se je Shqiptar Kofirmo Faqen duke e Pelqyer sur Mardi 10 juillet 2018

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com