Thaçi: Sportistët tanë, imazhi më i mirë i Republikës së Kosovës kudo nëpër botë

Pas triumfit të xhudistës, Nora Gjakova në garën e madh në Tbilis të Gjeorgjisë, komentet pozitive nuk munguan edhe nga krerët e lartë qeveritarë. Nora Gjakova arriti që pas katër ndeshje të zhvilluara të fitojë medaljen e artë për Kosovën, shkruan GazetaBlic, përcjell gazeta KOHA.

Ndërkaq një urim special vjen edhe nga presidenti, Hashim Thaçi ku përmes llogarisë së tij në Facebook ka shprehur urimet më të sinqerta për Gjakovën dhe sportistët kosovar.

Më poshtë do t’ju sjellim postimin e plotë të të parit të vendit: