Testohen projektorët për herë të parë në “Arenën Kombëtare”, pamje të mrekullueshme të impiantit modern (FOTO)

5

Edhe pak kohë na ndajnë nga inaugurimi i shumëpritur i “Arenës Kombëtare”, shtëpisë ku do të luajë Kombëtarja Shqiptare. Mbrëmjen e sotme është bërë edhe testimi i projektorëve në impiantin e ri modern që është duke u ndërtuar në kryeqytet.

Pamjet që vijnë nga atje janë fantastike.

Ka qenë anëtari i Komitetit Ekzekutiv, dhe njëherazi Shefi i Sektorit të Infrastrukturës në FSHF, Arben Dervishaj, i cili ka publikuar në faqen e tij të Facebook, fotot nga ndezja e projektorëve në “Arenën Kombëtare”.

Kujtojmë që pak ditë më parë përfundoi edhe shtrimi i tapetit të gjelbër, teksa stadiumi pritet të inaugurohet në muajin nëntor në sfidën ndaj Francës.

Shqipëria do të kthehet të luajë në Tiranë pas më shumë se katër vitesh.

Comments are closed.