Testi i dytë negativ, shërohet nga Koronavirusi futbollisti i Kosovës

24

Futbollisti i Hannoverit dhe i Kombëtares së Kosovës U-21, Valdrin Mustafa, është shëruar nga Koronavirusi. Ka qenë vetë futbollisti i cili ia ka konfirmuar presidentit të FFK-së, Agim Ademi, se testi i dytë për Koronavirus i ka dalë negativ.

Mustafa ka falënderuar presidentin Ademi dhe FFK-në për interesimin e treguar dhe është shprehur mirënjohës, duke premtuar se do të rikthehet fuqishëm në fushën e gjelbër dhe çdo herë do të jetë i gatshëm për të dhënë maksimumin për Kosovën. Federata e Futbollit e Kosovës, në deklaratën e saj i uron Valdrinit aktivizim sa më të shpejtë në futboll dhe suksese në klubin e tij Hannover dhe në Kombëtaren U-21.

Comments are closed.