Termeti lëkund Maqedoninë e Veriut

0

Shkup, 17 korrik – Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë së Veriut me qendër në Shkup mirëmbahet nga Qendra Seizmologjike pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup sonte në orën 21:17 minuta ka regjistuar termet me epiqendër 120 kilometra në juglindje të Shkupit.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 2.1 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa më së shumti është ndjerë në Strumicë, Vallandovë dhe rrethinë.

Comments are closed.