Tërmeti dridh fuqishëm disa qytete të Ballkanit

11

Dy tërmete të fuqishme e goditën Ballkanin gjatë pasdites së sotme. Siç njoftojnë mediat e rajoni tërmeti i parë me fuqi katër shkallë është regjistruar Podogoricë të Malit të Zi dhe tjetri më i fuqishëm 4,4 shkallë sipas Rihterit është regjistruar në territorin e shtetit Grek, përcjellë KOHA.

Ndërkohë, në disa qytet të Greqisë janë regjistruar termente me intensitet më të ulët. (koha.mk)

Comments are closed.