Tërmet prej 5,5 balëve sipas Rihterit

0

Tërmet me intensitet prej 5,5 ballëve sipas shkallës Rihter e ka goditur sot Iranin. Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 125 kilometra në perëndim të portit Bandar Abas, në thellësi prej 10 kilometrave.

Tash për tas nuk ka informacione për dëme eventuale.

Tërmeti me intensitet prej 6,6 ballëve që ndodhi në vitin 2003 në këtë shtet e shembi qytetin historik Ba dhe në të pësuan 26.000 njerëz.

Comments are closed.