Tërmet prej 4.1 ballë godet veriun e Shqipërisë

Tiranë, 12 gusht – Një tërmet i fortë me magnitudë prej 4.1 ballë sipas shkallës së Rihterit, pasdite e ka goditur Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në pjesën veriore të vendit. Lëkundjet më shumë janë ndjerë në zonën Fushë -Arrëz disa kilometra nga epiqendra.

Tërmeti ka sjell panik tek qytetarët e zonës dhe të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë nga banesat e tyre.