Tërmet 4 rihter, lëkundet sërisht Shqipëria

48

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar në vend pak minuta më parë.

Bëhet fjalë për një tërmet me fuqi 4 rihter e regjistruar në Lushnjë, Elbasan dhe Tiranë.

Gjatë ditëve të fundit dhe në vecanti gjatë këtyre 24 orëve Shqipëria ka shënuar një seri termetesh në vend por sizmiologët janë shprehur sot gjatë ditës se nuk ka vend për panikë.

Comments are closed.