Të shtëna me armë zjarri në Sarandë, policia në vendngjarje

33

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë mbrëmjë në Sarandë.

Burime thane se dyshohet se është qëlluar me pistoletë dhe me kallashnikov.

Dyshohet po ashtu se është shkëmbyer zjarr në kodrën mbi rrugën e 5 të qytetit.

Policia shprehet se ende nuk dihet sakësisht se me cfarë është qëlluar.

Forca të shumta policore kanë shkuar në vendngjarje.

Njoftimi i policisë:

Sarandë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:40, në fshatin Gjashtë të Sarandës, lart në kodër, dyshohet se një person ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Kanë shkuar shërbimet e policisë së Sarandës si dhe një grup i FNSH me qëllim krehjen e zonës.

Vijon puna  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Comments are closed.