Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, ende nuk dihet nëse ka të lënduar

47

Në qendër të qytetit në Prishtinë, më saktësisht në afërsi të Postës kryesore, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Këtë rast për “Zërin” e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, i cili tha se ngjarja ka ndodhur në orën 21:50, ndërsa ende nuk kanë informata se a ka të lënduar apo jo.

Sipas tij, një veturë është dëmtuar, ndërsa Policia është duke e trajtuar rastin.

“Sonte rreth orës 21:50, tek posta kryesore në Prishtinë ka pasur gjuajtje me armë zjarri. Policia ka dalë në vend-ngjarje, një veturë është dëmtuar, për momentin nuk kemi informata për persona të lënduar. Policia po e trajton rastin dhe për të informacione tjera ju njoftojmë me kohë”, tha Krasniqi për “Zërin”.