Të shtëna me armë në Berlin, 4 te plagosur, mes tyre një grua

37

Katër persona u plagosën në parkingun e një dyqani në Berlinin Verior poasditen e sotme.

Sipas “Berliner Zeitung” autori i krimit u arratis dhe është në kërkim.

Të plagosurit janë tre burra dhe një grua. Njëri nga të plagosurit u sulmua me thikë, një tjetër u plagos nga plumbat dhe i treti u plagos në kokë kur u përlesh me autorin në parkingun e dyqanit DIY.