Të paktën 40 persona humbën jetën në një aksident në Brazil

13

Brazili, 25 nëntor – Të paktën 40 persona humbën jetën në një përplasje mes autobusit dhe një kamioni në shtetin federal brazilian Sao Paollo.

Në vendin e aksidentit kanë ndërruar jetë 37 persona, përderisa edhe tre të tjerë kanë ndërruar jetë në spital.

Ende nuk dihet numri i të lënduarve në aksident.

Gjithashtu ende nuk dihet as shkaku për përplasjen.