Të nominuarit e UEFA-së për ‘Lojtarin e Vitit’

18

UEFA ka bërë të ditur emrat e tre futbollistëve që do të garojnë për çmimin e ‘Lojtarit të Vitit’ në Evropë. Të nominuarit janë Robert Lewandowski e Manuel Neuer nga radhët e kampionit Bayern Munich dhe Kevin De Bruyne i Manchester Cityt. Çmimet e UEFA do të ndahen në ceremoninë e shortit të Ligës së Kampionëve, që mbahet më 1 tetor.

Më poshtë lista me nga 3 lojtarët e nominuar, për çdo pozicion.

Comments are closed.