Të gjitha rezultatet e kualifikimeve nga Liga e kampionëve

10

Asatana, 11 korrik – Në dy ditët e fundit është luajtur gjiroja e parë kualifikuese nga Liga e kampionëve për sezonin 2019/2020.

Për ne më interesant ishte ndeshja në Talin, ku Shkendia e Tetovës ka arritur ta mund Nome Klaju estonez me 0:1 dhe me këtë siguroi mundësi për plasim në gjiron e ardhshme kualifikuese në terren vendor.

Nga emrat e njohur të cilët e fillojnë luftën e tyre nga fillimi i turnirit prestigjioz, kampioni i Skocisë Seltik fitoi me 1:3 mysafir në Bosnjë, Sarajevë, ndërsa Cërvena Zvezda nuk arriti gol në Lituani kundër Suduvas.

Rezultatet nga ndeshjet e para të gjiros së parë kualifikuese në Ligën e kampionëve:

Partizani (Shqipëri) – Karabah (Azerbajxhan) 0:0, BATE Borisov (Bjellorusi) – Pjast Glivce (Poloni) 1:1, Sherif (Moldavia) – Saburtalo (Bullgari) 2:1, Slovan Bratislava (Sllovaki) – Sutjeska (Mali i Zi) 1:1, Dandok (Irlandë) – Riga (Lituani) 0:0, Linfild (Irlanda veriore) – Rozenborg (Norvegji) 0:2, Valur (Islanda) – Maribor (Slloveni) 0:3.

Nga e marta:

Astana (Kazakistan) – Kluzh (Rumani) 1:0, Ararat- Armenia (Armeni – AIK (SUedi) 2:1, HIC Helsinki (Finlanda) – B36 Torshvan (Ishujt Faroe) 3:0, Nomw Kalju (Estoni) – Shkëndija (Maqedoia Veriore) 0:1, Sarajeva (Bosnja e Hercegovina) – Seltik (Skoci) 1:3, Dudelanzh (Luksembrug) – Cërvena Zvezda (Serbi) 0:0 THC (Uells) – Feronikel (Kosovë) 2:2.