Taulant Muka nxjerr bllofin e radhës: Ishte me doktoraturë në Romë dhe nuk u pranua si pedagog

Vladimir Kola me doktoraturë në Romë nuk është pranuar si pedagog në Fakultetin e Drejtësisë e në vend të tij pranohen 2 kandidatë të tjerë vetëm me mastër.

Këtë gjë e ka publikuar ish-zëvenbdës ministri më jetëshkurtqër i qeverisë Rama, Taulant Muka nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në Facebook.

Sipas tij, nisur nga eksperienca në postin në administratën shtetërore 2 prej rasteve që kishin studiuar jasht por që nuk ishin persona publik konsideroheshin si të çmendur.

Shpesh Muka nuk ngurron të bëj publik fakte, të vërteta dhe të nxjerrë në dritë diploma e çertifikata të personave me influencë në opinionin publik të falsifikuara ose të pavërteta.

“Ky eshte realiteti i trishte shqiptar te dashur miq; ata qe administrojne parane publike e kane neveri te aftin dhe dijen! Kur keto vendime merren per persona qe jane publik, imagjinojeni se si mund te trajtohet nje person qe nuk njihet aspak nga publiku.”- shkruan ndër të tjera Muka.

Postimi i plotë:

Vladimir Kola, me doktorature ne Rome, refuzohet si pedagog nga Fakulteti i Drejtesise dhe ne vend te tij pranohen dy kandidate me master! Ky eshte realiteti i trishte shqiptar te dashur miq; ata qe administrojne parane publike e kane neveri te aftin dhe dijen! Kur keto vendime merren per persona qe jane publik, imagjinojeni se si mund te trajtohet nje person qe nuk njihet aspak nga publiku. Nga eksperienca ime si zv/minister me dy raste qe kishin studiuar jashte por qe nuk ishin persona publik, dekanet i konsideronin te çmendur!