Suedia publikon listën e lojtarëve të ftuar për miqësoren kundër Kosovës

9

Më 12 janar Kosova do të ballafaqohet me Suedinë në një sfidë miqësore që do të zhvillohet në Doha të Katarit. Trajnerët Bernard Challandes dhe Janne Andersson pritet që të vendosin për 11-shen startues të miqësores që do të zhvillohet në Doha të Katarit, shkruan Reporteri.net, përcjellë gazeta Koha. Nga e gjithë kjo, kombëtarja e Suedisë ka publikuar tashmë listën e lojtareve të fituar për miqësoren me Kosovën.

Kujtojmë se lojtarët kryesor nuk do të jenë të pranishëm, ngase kanë angazhime me ekipet e tyre nëpër Evropë.

Comments are closed.