Strakosha mund të largohet nga Lazio në fund të sezonit

19

Thomas Strakosha mund të largohet në fund të sezonit nga Lazio. Portieri shqiptar ka pasur një takim me drejtuesit e klubit italian ku ka shprehur pakënaqësitë në lidhje me situatën e tij.

Sipas mediave italiane, Strakosha u ka bërë me dije krerëve të klubit se nuk dëshiron të mbetet pjesës e klubit.

Portieri shqiptar e ka humbur vendin e titullarit me Pepe Reinan që është portieri i parë te skuadra kryeqytetase.

Këtë sezon, Strakosha ka luajtur vetëm 630 minuta në Serie A. Strakosha ka kontratë me Lazion deri në vitin 2022. Për shërbimet e 26-vjeçarit interesim ka shprehur Dortmundi dhe Tottenhami.