Skandal, ish-futbollisti shfaqet në video duke pirë kokainë (VIDEO)

4

Ish-ylli Greater Western Sydney Giants dhe Swans, Shane Mumford, është ylli më i fundit i sportit që është kapur në një skandal droge. Ai shfaqet në një video ndërsa thith kokainë. 32-vjeçari luajti për klubin e futbollit Geelong, Sydney Sëans dhe gjigandët më të mëdhenj perëndimorë të Sidneit në Australian Football League. Lojtari i Premier League, i cili tani është ambasador i GËS, thuhet se po shqyrton një rikthim sezonin e ardhshëm, por tani do të duhet të presë rezultatin e hetimeve nga AFL dhe klubi.

Giants treguan dje se do të mbanin qëndrim dhe do ta trajtonin çështjen si një problem shëndetësor. Në video, Mumford shihet në një dhomë me persona të tjerë që këndonin nofkën e tij “Suxhuk” dhe e nxisin atë të thithë një nga vizat e kokainës në tavolinë dhe ai pa humbur shumë kohë e bën këtë gjë. Video është kthyer virale në rrjetet sociale. Giants thanë se ngjarja ka ndodhur tre vjet më parë, pasi Mumford dëmtoi kyçin e këmbës pas një ndeshjeje në Melburn. Në vend që të kthehej në Sydney me ekipin, qëndroi prapa dhe shkoi të pinte me miqtë e vjetër në Geelong. “Klubi kupton se incidenti ndodhi në vitin 2015 menjëherë, pasi Shane kishte pësuar një lëndim sezonal në raundin e 11-të atij viti”, tha klubi në një deklaratë.

 

Comments are closed.