Si dukej bota më 1919, 100 vjet më parë

13

A keni menduar ndonjëherë si dukej bota rreth 100 vjet më parë? Këtu janë disa fotografi nga viti 1919 për të parë se si ishte jeta atëherë.

Image

Sharrëxhinjtë duke punuar në një lumë në New Brunswick, Kanada;

Image

Oficerët dhe rojet e doganave në Juarez, Meksikë;

Image

Konferenca e Paqes në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Paris, Francë;

Image

Infermieret dhe mjekët e Kryqit të Kuq Amerikan, në rrugën e tyre drejt Omsk, kanë bërë fotografi në një tempull në Nikko, Japoni, më 11 shtator;

Image

Një përkujtimore për Korpusin Mjekësor të Ushtrisë Mbretërore të bërë me rërë dhe gurë nga zyrtarët e paautorizuar dhe burrat e trupave në Tsingtau (tani Qingdao), Kinë;

Image

Festë me çaj për fëmijët në një rrugë në Londër, Angli, për të festuar Traktatin e Versajës në fund të Luftës së Dytë Botërore;

Image

Njerëzit festojnë Vitin e Ri në Australi;

Image

Minatorët shprehin gëzim kur Edward, Princi i Uellsit, shkon që t’i vizitojë;

Image

Vjelja e rrushit në Burgundy të Francës./tch

Comments are closed.