Shuhet aktori i njohur, Michael Lonsdale

16
Shuhet aktori i njohur britanik, Michael Lonsdale. Ky i fundit ndërroi jetë në moshën 89-vjeçare ditën e sotme, në shtëpinë e tij në Paris.
Lajmi është konfirmuar për mediat nga agjenti i tij, Olivier Loiseau. Aktori luajti në rolin e Hugo Drax, në filmin ‘James Bon’, një biznesmen që planifikonte të helmonte të gjithë njerëzit në Tokë dhe më pas të ripopullonte planetin.
Aktori kishte një karrierë të larmishme në filma, televizion, radio dhe skenë. Ai ka marrë pjesë në rreth 200 role në gjuhën angleze, por edhe frënge.

Comments are closed.